lewe solidarity
 
 
Wybrane artykuły:

"Pryzmat" 19/2011

Odwołujemy "przedstawicieli" załogi z RN

Rozpoczęty proces odwołania „niezależnych” członków nowej rady dojdzie do skutku, jeśli zebrane zostanie 15% podpisów wśród załogi, a więc niecałe 3 tys. osób musi wyrazić poparcie

Czytaj dalej

"Pryzmat" 19/2011

PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ ! Oddasz deputat – dostaniesz ochłapy

Zarząd KGHM chcąc być „dobrym wujkiem” samozwańczo podjął decyzję o przeprowadzeniu w dniach 8-9 listopada referendum w sprawie wykupu deputatu węglowego. Jeszcze nie zdarzyło się za tej władzy, by Prezes Wirth dał pracownikom coś z korzyścią dla tych drugich. Podobnie jest w tej sprawie.

Czytaj dalej

"Pryzmat"

WYBORY - 9 PAŹDZIERNIK 2011 r.

Kandydaci w wyborach parlamentarnych popierani przez Sekcję Krajową Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”

Czytaj dalej

Przejdź do archiwum
WYBORY - 9 PAŹDZIERNIK 2011 r.

Kandydaci w wyborach parlamentarnych popierani przez Sekcję Krajową Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”< /u>

Kandydaci w wyborach parlamentarnych popierani przez Sekcję Krajową Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”
 
KANDYDAT DO SENATU
Adam Stanisław Myrda 
Urodzony 24 grudnia 1951 roku w Głuchołazach. Żonaty, ojciec dwóch dorosłych dzieci: Anny i Tymoteusza. Mieszkaniec Lubina. Z wykształcenia Technik Górnictwa Rud na kierunku górnik-mechanik. Od 1972 roku związany z KGHM. Pracownik Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń S.A. w Lubinie. W Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym „Solidarność” od 1980 roku. W latach 1980-1981 członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” PeBeKa S.A. W stanie wojennym działacz podziemnych struktur NSZZ „Solidarność”. Za działalność podziemną skazany wyrokiem sądu w 1985 roku na półtora roku pozbawienia wolności. Od roku 1989 do chwili obecnej Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” PeBeKa S.A.
Delegat na Krajowych Zjazdach Działaczy „Solidarności”. Członek Rady Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”. Radny Powiatu Lubińskiego trzech kadencji: 1998-2002, 2006-2010, 2010-2014. W obecnej kadencji Przewodniczący Rady Powiatu. Nie związany z żadną partią polityczną.
   
KANDYDACI DO SEJMU
Władysław Grocki – Lista Nr 1 Miejsce 9 
Ur. 16.09.1954 r. w Złotoryi, żonaty, dwie dorosłe córki. Wykształcenie: Technikum Górnictwa Rud – górnik elektryk. 30 lat pracy w zakładach KGHM-u ; (SOWI, ZRG Lubin, PRG, O/ZG „Rudna”). Od 5 lat na emeryturze górniczej.
W NSZZ „Solidarność” od 1980 r. (przywódca pierwszych strajków górniczych na terenie Zagłębia Miedziowego – 3 maja 1988 r. na szybie Rudna Zachodnia, współorganizator strajku w kwietniu 1989 r., Przewodniczący Komisji Górniczej NSZZ „Solidarność” jeszcze przed reaktywowaniem związku. Za zorganizowanie strajku w sierpniu 1988 r. aresztowany, zwolniony dyscyplinarnie z pracy. Przez ponad pół roku pozostawania bez pracy aktywnie uczestniczył w odbudowie struktur NSZZ „Solidarność” w kopalniach rud miedzi.
Delegat Krajowych władz NSZZ „Solidarność”, Przewodniczący Komisji Zakładowej w ZRG Lubin, członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w O/ZG Rudna do 2006r., członek Prezydium Zarządu Zagłębie Miedziowe.
Przez 24 lata mieszkaniec Głogowa, zaangażowany w działania ruchów patriotyczno-niepodległościowych (Bractwo Oblatów św. Brygidy w Głogowie, współorganizator Tygodni Kultury Katolickiej).
Aktywny członek społeczności emerytów w powiecie złotoryjskim
Obecnie emeryt, nadal zaangażowany w działalność społeczną.
„Nie mogąc pogodzić się z tym, co obecnie wyprawia partia rządząca (Platforma Obywatelska) i rząd, który bezczelnie powołuje się na solidarnościowe korzenie, postanowiłem upomnieć się w Sejmie o honor ludzi ciężkiej pracy, dobro ojczyzny i naszych przyszłych pokoleń. Jestem przeciwny wyprzedaży, degradacji i rozkradaniu narodowego majątku – KGHM to dobro wypracowane przez pokolenia – mam także wkład w tę firmę. Tak dalej być nie może. Już pora powiedzieć politykom prawdę w oczy i upomnieć się o należne prawa robotników. Proszę, abyście mi w tym pomogli i oddali na mnie swój głos w nadchodzących wyborach do parlamentu.” – Wł. GROCKI
  
Iwona Majsner - Lista Nr 1 Miejsce 16
 
Urodzona 7 listopada 1965 roku w Legnicy. Mężatka, dwoje dzieci, córka Magda i syn Wojciech. Z wykształcenia Technik Ekonomista. Praca zawodowa w WPEC w Legnicy S.A. od 1985 roku jako specjalista ds. środków trwałych. Zawsze była związana wyłącznie z Solidarnością, obecnie pełni funkcję przewodniczącej Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”. Członek Rady Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”.
Działa społecznie, jako przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Zarządu Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „OLIMP” w Legnicy. Członek partii „Prawo i Sprawiedliwość”.
„Szanowni Państwo! Kandyduję do Sejmu Rzeczypospolitej, gdyż zawsze były mi bliskie sprawy zwykłych ludzi. Do działalności w Związku Zawodowym pobudziła mnie moja wrażliwość na biedę, krzywdę i niesprawiedliwości jakiej często doświadczają pracownicy. Do tej pory jako Przewodnicząca związku, na miarę swoich uprawnień i możliwości służę ludziom pomocą. Również nie są mi obojętne trudności i problemy, które mają do pokonania rodziny, ponieważ sama jestem żoną i matką dwojga dzieci. Kandyduję dlatego, że jako poseł Rzeczypospolitej będę mogła szerzej działać dla dobra ludzi. Wartościami, którymi niezmiennie kieruję się  w swoim życiu są solidarność, odpowiedzialność i rzetelność.” – Iwona Majsner

Data :2011-09-19 18:33:17
Autor:Administrator
Powrót
 
 
Linki
solidarnosc solidarnosc solidarnosc solidarnosc wug msp kghm

 

Strona głównaO nasNasze prawoGaleriaKontakt
Projekt oraz wykonanie INVEDIA 2007